január 13, 2012

péntek 13

Mit kell csinálni, ha pénteken még ilyenkor is  benn vagy a munkahelyeden?
Hagyni, hogy a  kollégád egy sört nyomjon a kezedbe. :) Van, aki tequilázott is, úgyhogy én még nagyon szolid voltam.

Egyébként ma dresscode volt (néha így ünnepeljük a pénteket), a jelszó: pizsamaparty. Úgyhogy ott toltuk köntösben, mamuszban, kispárnával, plüssmacival máma. Az a jó a projektmenedzsmentben, hogy tökmindegy, közben mi van rajtad, höhö.

január 10, 2012

Hú, de elegem van.
Kicsit sok belőlem magamnak most. Az agyamra megyek.
Igazán szívesen szabadságolnám magamat magamból tényleg. Ha tehetném.

január 07, 2012

mélylila

Köszönöm Andrew Lloyd Webbernek, hogy a Jézus Krisztus Szupersztáron keresztül megismerhettem Ian Gillant és rajta keresztül a legjobb együttest. (Meg a Led Zepet meg a Sabbathot meg az AC/DC-t meg a Sonatát meg a Stratót meg a Queent meg a Beatlest).

Ebben az előadásban (és a Sometimes I feel like-ban) minden benne van, amit szeretek a rock/metál műfajban. Nincs több kérdésem.

Deep Purple - Beethoven

december 31, 2011

piros, átlátszó, fehér, piros

(Ez az új évszám színkódja, ahogy én látom a számjegyeket.)

Nem mindegy, hogy számvetés vagy vámszedés, höhö.
Mondjuk számvetésről jelen esetben szó sincs, az igazi fordulat mindig szeptember elején van, nem januárban, akármit is mond a naptár.
De annyit mindenesetre hadd szögezzek le, hogy ritka eseménydús évnek nézek utána, sokmindent elkezdtem, sokmindent félbehagytam és sokmindent befejeztem. Régi korszakok lezárultak és helyükbe újak léptek. Volt nagyon lent és nagyon fent. (Heaven wouldn't be so high I know if the times gone by hadn't been so low.)  Nem tudom, mikor unatkoztam utoljára. Nem tudom, mikor pihentem utoljára. Viszont jól esik ez a féktelenség, egyszer meg úgyis vége lesz.

Úgyhogy a következő évre maradhat ez az irány, köszönöm. Esetleg kevesebb intenzitással és több pihenéssel, ha kérhetem, különben rámegyek.
És szeretet!

december 27, 2011

"heaven wouldn't be so high I know if the times gone by hadn't been so low"

És, ki tudja hányadszor, megint és újra ki kell raknom ezt itt. Fészbúkra már nem akarom, mert sokadszorra lenne kint. Ide meg olyan kevesen jártok, hogy bármivel, bármeddig van pofám idegelni a kedves képzelt közönséget :)


Deep Purple - Sometimes I feel like screaming

Aztán:

Uriah Heep - Sunrise (Ez az egész album odacsap amúgy.)

Amúgy meg így utólag is boldog karácsonyt mindenkinek, ez mostan kivételesen szép és szeretetteljes volt, jó volt otthon nagyon. Végre. Jó dolog a szeretetet újra és újra megtapasztalni, főleg azt a feltétlen fajtát. Jó tényleg érezni azt, hogy tökmindegy miket mesélsz magadról, kislányom, hogy milyenre fested a hajadat, az se érdekel, hogy rapszodikus hangulatember létedre azt a hideget-meleget, amit másoktól kapsz, egy az egyben továbbsugárzod magadból is - akkor is ugyanaz az általunk szeretett kismarica maradsz, na gyereide, rágjalakmeg. És hát amilyen az adjonisten... :)

december 20, 2011

Nincs ám az rendben, hogy az ember pont karácsonyra teszi magát teljesen készre. Pont ilyenkorra kéne feltöltődve várni az ünnepet, erre a sok hülye birka lohol az ajándékokért meg lógó nyelvvel, utolsó lehelletével takarít. Mi a halálnak? Nem erről kéne szóljon ez a dolog. Erre akármerre nézek, stresszes és kedvetlen arcokat látok. A sajátoméval együtt. Sírni tudnék, annyira elemi bennem a kimerültség.
Ez a kor nem kompatibilis a karácsonnyal.

december 13, 2011

De az is lehet, hogy csak az adventi tavasz.
Biztos a téli napsütés teszi. Vagy a sötétben pislákoló gyertyaláng. Az új függönyök, ahogy libbennek az ablak előtt. A két napja tartó lakáscsinosítás in general. A Disney-dalok. Eva Cassidy. A swing. A táncok. Karácsony közeledte. A Tamás-mise. Nem tudom.

De olyan erővel tört ki rajtam egyszerre, kétségbeesett hévvel a szeretetéhség, hogy egészen megszeppentem.

Eva Cassidy - Somewhere

november 30, 2011

zest

Na, ez pont ilyen fiatal bigéknek szóló dal, mint amilyen én vagyok. És jelenleg mélyen egyet is értek minden szavával. De csak mert it's oh so quiet... aztán ha beüt a krach, és egy son of a bitch preacherman végre úgy istenesen megteachel, majd könyörgök a gyűrűért :D

Nina Simone - Marriage is for old folks

(Ma amúgyis egész nap Ninát hallgattam, és milyen jól esett, jaj.)

november 28, 2011

Hátezmostnagyonjó. Mindjárt bőgök.

Cotton Club Singers/Hot Jazz Band - Hangosfilm egyveleg

Hogy mi a jó? Ja, azt nem tudom. :) Jóság van és kész.

november 26, 2011

stating the obvious

Az, hogy hiszel-e valakinek vagy sem, az teljesen azon múlik, hogy akarsz-e neki hinni avagy sem.

Coelhói magasságokban szárnyalok ma. :D

november 22, 2011

kár, hogy most mutatnak

Ennek a dalnak jelenleg minden szava leírja azt, amiben most vagyok.

Kispál - Csillag vagy fecske

Ilyen őrült őszöm talán még sose volt.
:)

november 09, 2011

Egyébként meg furcsa érzés fogott el ma. Csomó ideig nem jöttem rá, mi az.
Nyugodt voltam.
Nem pörgött az agyam senkin és semmin.
Mondjuk nem az a paradicsomi nyugalom, hanem a szomorkodós verzió, de ennyi zaklatott hét után rohadtul nem vagyok válogatós. Ugyanúgy elömlött rajtam, ugyanúgy hagyott hasba lélegezni, ugyanúgy elcsitultam.

Listen as your day unfolds
Challenge what the future holds
Try and keep your head up to the sky
Lovers, they may cause you tears
Go ahead release your fears
Stand up and be counted
Don't be shamed to cry

You gotta be
You gotta be bad, you gotta be bold, you gotta be wiser
You gotta be hard, you gotta be tough, you gotta be stronger
You gotta be cool, you gotta be calm, you gotta stay together
All I know, all I know, love will save the day

Herald what your mother said
Read the books your father read
Try to solve the puzzles in your own sweet time
Some may have more cash than you
Others take a different view
My oh my, hey, hey

You gotta be bad, you gotta be bold, you gotta be wiser
You gotta be hard, you gotta be tough, you gotta be stronger
You gotta be cool, you gotta be calm, you gotta stay together
All I know, all I know, love will save the day

Don't ask no questions, it goes on without you
Leaving you behind if you can't stand the pace
The world keeps on spinning
You can't stop it, if you try to
This time it's danger staring you in the face




Most kezd összeadódni az a pár feltöltő élmény, amelyek egyenként nem sokat nyomnak a latban, mert fizikailag ugyanúgy elfárasztottak, és nem hagytak pihenni, mint a nyomasztó kötelességek. De most érzem az együttes hatásukat. Csak kumulálódnak ezek a dolgok is. Az iker-unokatesók (11 évesek már! Most születtek!), a táncolgatás, a filmek, a zenék, a falevelek, az ismeretlen emberek, akik odajöttek megvigasztalni a metrómegállóban, a dzsemmelő dobosok Hangfoglaláson, elkortyolt teák, röhögések, olvasmányélmények, a tegnapi fantasztikus (nincs rá jobb szavam) Fourplay-koncert, néhány sikerélmény-morzsa, a csinosodó lakás, ilyesmik. Most kezdenek ezek belülről melengetni. Nem mostanában fog érződni a hatás, de legalább valami elkezdődött.

Csönd.
El is felejtettem, milyen így.

november 08, 2011

ciáció

Gyaloglok hazafele lassan, parttalanul hullámzanak a fejemben a gondolatok. Éljen a szabad képzelettársítás:
  1. Beúszott egy kép arról, hogy valakinek nagyon vörös volt ma a szeme.
  2. Szegény, biztos fáradt. 
  3. Van ez így, én is az vagyok, hát igen, kicsit le vagyok ülve mostanság.
  4. Ja, hát az ember lassul, húzódik vissza magába, készül a téli álomra,
  5. az ősz úgyis a befelé fordulás, számvetés ideje,
  6. ülepszenek a dolgok, hegednek a sebek.
  7. Hegednek. Forradnak.
  8. Az milyen már, gondold el, hogy a lelked két darabját összeforrasztod forrasztópákával oszt egybeforr.
  9. Vagy maradjunk a hegednél: hegeszted.
  10. -Nagymama, miért olyan vörös a szemed?
    -Hegesztettem.
És a kör bezárult.
Hú, de röhögtem.

november 02, 2011

Az ősz idén

borzongató, vágyakozó, drámamentes, csöndes, látens szenvedélyekkel tűzdelt.

Melody Gardot - Quiet Fire

október 28, 2011

Huhuhú!
Hát csak megtörtént, el mertem menni swinges hepajra petrezselymet árulni (meg néha-néha ugrabugrálni azzal, aki megszán) jó kezdő módjára. Édes Istenem, csak rávettem magam, pedig úgy kellett odapofozni magamat, de megérte. Talán ciki, hogy ez a semmiség nálam bevállalásszámba megy, de ez már csak az én kis privát gyávaságom. És ma legyőztem, úgyhogy örülünk.

október 26, 2011

epiphany

Hát nekem ma volt egy olyan beszélgetésem, hogy lelöktem a láncot. Olyan visszajelzést kaptam magammal kapcsolatban, hogy sok minden összeállt. Egybecseng sok eddigi tapasztalással, másokat pedig megmagyaráz és új megvilágításba helyez. Semmi különös amúgy, csak az utóbbi hetek ziláltságában az ember már olyasvalamiket is hajlamos megkérdőjelezni magával kapcsolatban (=kételkedni magában), ami pedig a helyén van. Na, csak ez lett nekem gyakorlatilag pofába mondva. Te márpedig ilyen vagy, és jó, hogy ilyen vagy, még akkor is, ha ebből adódóan egyes dolgok nem mennek könnyen. (De azokat meg bizonyos határokon belül lehet alakítgatni - habár nem muszáj.) Köszönöm, elraktam, hasznosítom.

október 22, 2011

Megyek a havi (mostanában inkább kéthavi) rendes akupunktúrámra a nyolcvanéves háziorvos bácsihoz. Lemegy a tűszurkálás, majd közli, hogy tökjó, hogy milyen szépen rakódik már az izom a hátamra - és más is...
Ilyen diszkréten még senki se jegyezte meg nekem, hogy híztam :)

október 20, 2011

A blues az ősz zenéje. Ehhez a hangulathoz ez az évszak kell. (Legalább erre jó, ha másra nem.)

október 18, 2011

you can't always get what you want

Úristen, de dühös-nyűgös-durcás vagyok!!!!!!
Kajabálva akarnék toporzékolni legszívesebben.
Elkényeztetett kismarica rosszul viseli, hogy nem lehet az övé a csodajáték a kirakatban.
De mi az, hogy nem?!

Kispál - Kicsit szomorkás